Notice: Undefined index: og_type in /nfsmnt/hosting1_2/7/d/7d08bf4d-a246-4bb6-b35b-295ce9a1bcf9/osmoza.sk/web/cache/smarty/compile/7d/b5/b8/7db5b8968878722d4b9c620c54286d81a0c38a02.file.psograph.tpl.php on line 39

Notice: Trying to get property of non-object in /nfsmnt/hosting1_2/7/d/7d08bf4d-a246-4bb6-b35b-295ce9a1bcf9/osmoza.sk/web/cache/smarty/compile/7d/b5/b8/7db5b8968878722d4b9c620c54286d81a0c38a02.file.psograph.tpl.php on line 39
Čo je to čistá voda?

Čo je to čistá voda?

Čistá voda – to je pojem, ktorý pre každého znamená niečo iné. Pre bežného užívateľa je čistou tá voda, ktorá tečie z vodovodného kohútika alebo balená vo fľašiach z obchodu. Pri odborníkoch záleží na profesii – technik hodnotí ako čistú tú vodu, ktorú možno použiť pri výrobe bez toho, aby poškodzovala stroje, zariadenia alebo kvalitu výrobku a technológiu výroby. Pre farmaceuta je čistá voda taká, ktorou môže bez obáv riediť liek pred podaním pacientovi injekciou. Mikrobiológ považuje za čistú vodu bez známky organického života.

Nás však zaujíma pohľad spotrebiteľský. Keby Vám niekto položil otázku, aká má byť pitná voda, asi by ste odpovedali – čistá. Teda číra, bez farby, pachutí a pachov, bezpečná, ale hlavne a predovšetkým – zdravá.

Voda, ktorá tečie z našich vodovodných kohútikov, ktorou splachujeme toalety, polievame kvety a kúpeme sa v nej, podlieha prísnym normám. Normy sú stanovované tak, aby výsledná pitná voda neškodila, resp. aby škodliviny v nej obsiahnuté neprekračovali určitú mieru. Ale životné prostredie celkovo je stále znečistenejšie a nápor na náš organizmus, ktorý sa musí vyrovnávať so zhoršujúcim sa životným štýlom rastie. Preto by malo byť v našom záujme v rámci starostlivosti o vlastný organizmus a vlastné zdravie piť nielen vodu čistú podľa normy, ale čistú naozaj, tj. čo najčistejšiu. V mnohých domácnostiach sa rozmohol nákup balenej čistej a minerálnej vody. Spotrebúva sa pri tom obrovské množstvo PET fliaš, benzínu, času, priestoru na uskladnenie a v neposlednom rade – peňazí.

Akými spôsobmi možno teda vo všeobecnosti čistiť vodu?

Preváranie a chemické čistenie sú náročnými a málo účinnými, dokonca kontraproduktívnymi metódami čistenia vody. Modernými, ale rovnako len selektívne účinnými spôsobmi, ako z vody odstraňovať prímesi a kontaminanty sú destilácia, ionizácia, filtrovanie cez aktívne uhlie, jednoduchá a ultrafiltrácia a ožarovanie vody UV (ultrafialovým) žiarením. Najmodernejšou, najúčinnejšou a v konečnom dôsledku aj najlacnejšou metódou, ako z tekutiny tečúcej z vodovodu urobiť chutnú, priezračnú, nezávadnú a zdravú vodu je reverzná osmóza.

Spojenie reverznej osmózy s jemným predfiltrovaním a predúpravou filtrami s aktívnym uhlím do jedného systému na čistenie vody je v súčasnosti považované za najmodernejšiu a najúspornejšiu metódu pre čistenie vody nielen účely použitia v domácnosti, ale i v priemysle.

05.01.2014 Home, BLOG 0 1700

Zanechajte nám Váš názor

Kategórie článkov

Najnovšie názory

Žiadne názory

Archív článkov

Porovnať
Pokračovať v nákupe Porovnať

bol úspešne pridaný do tvojho zoznamu želaní.

Pokračovať v nákupe Zoznam želaní